Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü Geometri
Telefon (0484) 212-1111 / 2533
Kurumsal E-Posta mehmetgulbahar85  gmail.com
E-Posta mehmetgulbahar85  gmail.com
Web
Açıklama
Güncelleme13.03.2017 09:24:16

Yrd.Doç.Dr. MEHMET GÜLBAHAR

  • Görev
  • Özgeçmiş
  • Dosyalar
  • Çalışmalar
Fen Edebiyat Fakültesi Ana Bilim Dalı Başkanı
Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi

 

Derece

Bölüm/Program

Üniversite

Yıl

 

 

 

 

Lisans

Matematik

Adıyaman Üniversitesi

2007

Yüksek Lisans

Matematik (Geometri)

İnönü Üniversitesi

2010

Doktora

Matematik (Geometri)

İnönü Üniversitesi

2014

 

 

Güncelleme : 16.02.2017 18:58:51
Akademik Unvanlar

Görev Yılı

Görev Yeri

Görev Ünvanı

2010 – 2011

Siirt Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi

Matematik Bölümü

 ÖYP Araştırma Görevlisi

2011 – 2014

İnönü Üniversitesi

Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü

ÖYP Araştırma Görevlisi (35. Madde ile görevlendirme)

2014 – 2015

Siirt Üniversitesi

Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü

Araştırma Görevlisi Dr.

2015 – Halen

Siirt Üniversitesi

Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü

Yardımcı Doçent

Bildiriler

Bildiriler

 

1- M. Gülbahar, E. Kılıç, S. Keleş 'Chen-Ricci inequality on bi-slant submanifolds of an almost Hermitian manifold'  Balıkesir Üniversitesi  X. Geometri Sempozyumu, (2012).

2- M. Gülbahar, E. Kılıç, S. Keleş ' On Ricci curvature of Lagrangian submanifolds in quaternionSpace forms, Ordu Üniversitesi XI. Geometri Sempozyumu, (2013).

3-, E. Kılıç, M. Gülbahar, S. Keleş ' Certain basic inequalities on lightlike hypersurfaces of a Lorentzian manifold'  Ordu Üniversitesi XI. Geometri Sempozyumu, (2013).

4-  M. Gülbahar, S. Keleş, E. Kılıç ' Scalar curvature of screen homothetic lightlike hypersurface of a Lorentzian manifold' II. Uluslararası Avrasya Matematik Bilimleri ve Uygulamaları Konferansı (IECMSA-2013).

5- E. Kılıç, M. Gülbahar, S. Keleş  ' Some characterizations on screen  locally conformal coisotropic light like submanifolds of a semi-Riemannian manifold of index 2 ' Conference Riemannian  Geometry  and Applications  to  Engineering  and  Economics  "RIGA"  (2014).

6- S. Eken, M. Gülbahar, S. Keleş ' Some  inequalities  for  Riemannian  submersions' Conference Riemannian  Geometry  and Applications  to  Engineering  and  Economics  "RIGA" ( 2014).

7.-E. Kılıç,  M. Gülbahar, , S. Keleş ' Screen Ricci curvature on screen locally conformal half lightlike submanifolds of a Lorentzian manifold' Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi, XII.Geometri Sempozyumu, (2014).

8- M. Gülbahar, E. Kılıç, S. Keleş ' B.-Y. Chen inequalities on bi-slant submanifolds of an almost Hermitian manifold' Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi, XII.Geometri Sempozyumu, (2014).

9- M. Gülbahar, S. Eken, E. Kiliç, 'Chen-Ricci inequalities on Riemannian manifolds admitting a Riemannian submersion' Yıldız Teknik Üniversitesi, XIII. Geometri Sempozyumu, (2015) .

10- E. Kiliç, S. Keleş, M. Gülbahar, 'Co-screen conformal  1-lightlike submanifolds in a Lorentzian manifold, Yıldız Teknik Üniversitesi, XIII. Geometri Sempozyumu, (2015).

11- E. Kılıç, S. Keleş, M. Gülbahar, Screen scalar curvature in screen locally conformal coisotropic lightlike submanifolds of a semi-Euclidean space, the 4th International Eurasian Conference on Mathematical Sciences and Applications (IECMSA-2015).

12- M. Gülbahar, E. Kılıç, S. Keleş, Special pointwise slant surface an almost constant curvature manifold, the 4th International Eurasian Conference on Mathematical Sciences and Applications (IECMSA-2015).

13- Mehmet Gülbahar, On isotroic leaves of lightlike hypersurfaces, 25-28 Mayıs 2016, 14th International Geometry Symposium, Pamukkale University, Denizli.

14- Erol Kılıç, Sadık Keleş, Mehmet Gülbahar,  Some Characterizations for complex lightlike hypersurfaces,  25-28 Mayıs 2016, 14th International Geometry Symposium, Pamukkale University, Denizli.

 

Editörlük

  International Journal of Applied Physics and Mathematics isimli dergide editörlük (2015-Halen)

 

Hakemlikler

American Mathematical Society (2013- Halen)

Differential Equations and Dynamical Systems isimli dergide hakemlik (2014)

Journal of Inequalities and Applications isimli dergide hakemlik (2015)

British Journal of Mathematics and Computer Science isimli dergide hakemlik (2015-2016)

New Trends in Mathematical Sciences isimli dergide hakemlik (2016)

Turkish Journal of Mathematics (TÜBİTAK) isimli dergide hakemlik (2016)

Far East Journal of Mathematical Sciences (2017)

Honam Mathematical Journal, Korea Science (2017)

 

Makaleler

Makaleler

 

Uluslararası hakemli dergilerde yayınlanan makaleler (SCI & SSCI &ArtsandHumanities)

1. M. Gülbahar, E. Kılıç, S. Keleş, Chen like inequalities on lightlike hypersurfaces of a Lorentzian manifold, Journal of Inequalities and Applications, 2013:266, (2013).

2. M. Gülbahar, E. Kılıç, S. Keleş, Some inequalities on screen homothetic lightlike hypersurfaces of a Lorentzian manifold, Taiwanese Journal of Mathematics, 17(6), 2083-2100, (2013).

3. M. Gülbahar, E. Kılıç, S. Saraçoğlu Çelik, Special proper pointwise slant surfaces of a locally product Riemannian manifold, Turkish Journal of Mathematics, (TÜBİTAK), 39, 884-899, (2015).

4. M. M. Tripathi, E. Kılıç, M. Gülbahar, Chen Ricci inequalities for submanifolds of Riemannian and Kaehlerian product manifolds, Annales Polonici Mathematici, 116(1), (2016).

5. E. Kılıç, M. Gülbahar, On the sectional curvature in lightlike submanifolds, Journal of Inequalities and Applications, 2016:57, (2016).

6. M. M. Tripathi, M. Gülbahar, E. Kılıç, S. Keleş, Inequalities for scalar curvature of pseudo Riemannian submanifolds, Journal of Geometry and Physics, 112, 74-84, (2017).

7. M. Gülbahar, Screen isotropic leaves on lightlike hypersurfaces of a Lorentzian manifold, Bullettin of Korean Mathematical Society, 54, 429-442, (2017).

 

  Uluslararası diğer hakemli dergilerde yayınlanan makaleler

1. M. Gülbahar, E. Kılıç, S. Keleş, M. M. Tripathi, Some basic inequalities for submanifolds of nearly quasi constant curvature manifolds, Differential Geometry and Dinamical Systems, 16, (2014).

2. E. Kılıç, S. Keleş, M. Gülbahar, On coscreen conformality of 1-lightlike submanifolds in a Lorentzian manifold, Journal of Mathematics Research, 7(2), 76-89, (2015).

3. M. Gülbahar, E. Kılıç, S. Keleş, A usuful orthonormal basis on bislant submanifolds of an almost Hermitian manifold, Tamkang Jornal of Mathematics, 47(2), 143-161, (2016).

4. E. Kılıç, M. Gülbahar, Ideality of a coisotropic lightlike submanifold, International Electronic Journalf of Geometry, 9(1), 88-98, (2016).

5. M. Gülbahar, S. Eken, E. kılıç, Sharp inequalities involving the Ricci curvature for Riemannian submersions, Kragujevac Journal of Mathematics, 41(2), 279-283, (2017).

6. E. Kılıç, M. Gülbahar, Bochner Chen ideal submanifolds, Thai Journal of Mathematics, (Baskıda).

7. S. Eken, M. Gülbahar, E. Kılıç, Some inequalities for Riemannian submersions, The Journal of Alexandru Ionan Cuza University, (Baskıda).

8. M. Gülbahar, E. Kılıç, Some optimal inequalities for screen conformal half lightlike submanifolds, Acta Mathematica Academiae, Paedagogicae Nyiregyhaziensis, (Baskıda).

 

 


Projeler

Lightlike Alt Maifoldların Karekterizasyınu İçin Yeni Bir Metod (113F388) başlıklı TÜBİTAK 3001 Projesinde Bursiyerlik (2014)

Üyelikler


American Mathematical Society