“Merkezi Araştırma Laboratuvarları İş Birliği Protokolü” imzalandı.

Rektörümüz Prof. Dr. Nihat Şındak Muş Alparslan Üniversitesi’nin ev sahipliğini yaptığı “Merkezi Araştırma Laboratuvarları İş Birliği Protokolü”  imza törenine katıldı.

 

Üniversitemiz pandemi sonrası yeni akademik yıla hazırlık kapsamında, yeni bölüm ve programlar açmak, eğitim-öğretim faaliyetlerini yürütmek, teknik alt yapı ve laboratuvar imkanlarını güçlendirmek, üretmiş olduğu bilimsel değerleri ulaşılabilir kılmak amacı ile bölgesindeki üniversitelerle iş birliği protokolü imzaladı.

 

İlgili protokol gereği akademisyenler;

 

Siirt Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi,

 

Şırnak Üniversitesi Merkezi Araştırma Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezi 

 

Batman Üniversitesi Merkezi Laboratuvar Uygulama ve Araştırma Merkezi

 

Bingöl Üniversitesi Merkezi Laboratuvar Uygulama ve Araştırma Merkezi,

 

Bitlis Eren Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi,

 

Muş Alparslan Üniversitesi Merkezi Laboratuvar Uygulama ve Araştırma Merkezi,

 

Yukarıda adı geçen araştırma merkezlerini bilimsel ve teknik çalışmalarda kullanabilecek, analizlerin gerçekleştirilmesinde karşılıklı hizmet alımı ve ortak girişimler;

 

-Araştırma-Geliştirme(Ar-Ge),

- Bilimsel ve teknik çalışmalarda kullanılan analizlerin gerçekleştirilmesinde karşılıklı hizmet alımı,

-Merkezi Araştırma Laboratuvarlardan talep edilen test ve analiz(ler)in gerçekleştirilmesi; talep eden Merkezin ilgili uzman personelinin görevlendirilmesi ve ilgili cihaz/analiz kullanımı/yapılmasına uzman gözetiminde izin verilmesi, talep eden kurumların personellerine ilgili cihazların eğitimi ve aplikasyonların ücretsiz olarak verilmesi

 

İle ilgili esas ve usullerden istifade edebileceklerdir.

 

“Merkezi Araştırma Laboratuvarları İş Birliği Protokolü” imza törenine Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Nihat Şındak, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emin Erkan, Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necmettin Elmastaş, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir ve Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak katıldı.

 

GANİME ÇİSEL SÜLEYMANOĞLU (0484) 212-1111 / 3532
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
13 Temmuz 2021