Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet Baş, “Denetim Tarihi ve Kariyer Planlaması” Adlı Webinara Konuşmacı Olarak Katıldı

Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet Baş, Üniversitemiz Kariyer Araştırma Planlama ve Uygulama Merkezi (KAPUM) tarafından düzenlenen “Denetim Tarihi ve Kariyer Planlaması” adlı webinara konuşmacı olarak katıldı.

“Muhasebe-Denetim Mesleğinin Dünü, Bugünü ve Geleceği” hakkında bilgilerini paylaşan Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet Baş, yapmış olduğu sunumda denetim mesleğinin ve Sayıştay kurumunun tarihsel gelişimine ve gençlere kariyer yönelimlerinde katkı sağlayacak bilgi ve önerilerini paylaştı. Söyleşinin sonunda ise Sayıştay Başkanlığı’nda var olan kariyer olanakları hakkında detaylı bilgi verdi.

Webinarın kapanış konuşmasını gerçekleştiren Rektörümüz Prof. Dr. Nihat Şındak:  “Sunumunuz ile bizleri tarihte bir yolculuğa çıkardınız. Divan-ı Muhasebat’tan Sayıstay Başkanlığı’na uzanan kurumsal tarih hakkında verdiğiniz bilgiler ile devletimizin yapısının ne kadar eskiye dayandığını bizde ve öğrencilerimize yeniden göstermiş oldunuz. Pandemi sonrası normalleşmeyle birlikte sizlerle üniversitemizde yüz yüze bir toplantı yapmayı istiyoruz. Programımıza katılımlarınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Microsoft Team üzerinden gerçekleştirilen webinara, Rektörümüz Prof. Dr. Nihat Şındak, üniversitemiz yöneticileri, akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimiz katıldı.


MUZAFFER SARI (0484) 223-1224 / 3535
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
11 Mart 2021