Siirt Üniversitesi Tıp Fakültesi 4. Sınıf Öğrencileri için Oryantasyon Programı Düzenlendi

Üniversitemiz ve Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi 2022-2023 Öğretim yılı eğitimlerine Siirt’te devam edecek Siirt Üniversitesi Tıp Fakültesi 4. sınıf öğrencileri için oryantasyon programı düzenledi.

 

Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi konferans salonunda yapılan etkinlikte Başhekim Prof. Dr. Selahattin Vural yaptığı konuşmada “Siirt halkı olarak Tıp Fakültesi ve Öğrencilerini beklediklerini onlardan beklentilerinin olduğunu, öğrencilerin Siirt’te daha fazla pratik imkanına sahip olacağını” ifade etti.

Siirt Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ekrem Orbay konuşmalarında Siirt’te Tıp Fakültesinin açılması sürecine, mevcut durumuna, Öğretim Üyesi ve açık olan programlara değinip öğrencilere hitaben ‘eğitimi daha zengin bir hale getirme çabası içerisinde olacağını’ belirterek konukları selamladı.

 

Akabinde Kürsüye çıkan Rektörümüz Prof. Dr. Nihat Şındak: “Sizlere verdiğimiz değer bakımından bu programı organize ettik, Akademide önemli olan teorinin yanında pratiği kazanmaktır, biz daha çok pratik kazanın diye bütün imkanlarımızı seferber edeceğiz. Öğrencilerimiz öyle bir yetişmeli ki ilk günden itibaren hasta ile baş başa kalacak, beslenmesinden, tedavisinden, taburca olmasına kadar bütün aşamalarda uygulamanın içinde olacak şekilde pratik bir eğitime vakıf olmalıdır” ifadelerini kullanarak öğrencilere hoş geldiniz dileklerinde bulunup eğitim ve staj hayatlarında başarılar diledi.

 

Son olarak Siirt Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri adına söz alan 4. Sınıf öğrencisi Mehmet Tuna Balkan, gösterilen ilgiden dolayı müteşekkir olduklarını belirtip beklentileri karşılamak için üstün bir gayret serf edeceklerini dile getirdi.

 

Rektörümüz Prof. Dr. Nihat Şındak, Üniversitemizin Yönetim Kurulu, Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Selahattin Vural, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ekrem Orbay ile Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Çiğdem Güngörmez ve Hastane Yönetiminin katıldığı program tıp fakültesi öğrencileri ve davetliler için verilen kokteyl ile sona erdi.

 


Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
31 Ağustos 2022