Ziraat Fakültemiz Tarım Öğretiminin 177. Yıldönümünü Kutladı

Ziraat Fakültemiz Türkiye’de Tarım öğretiminin 177. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında fakültemizin konferans salonunda “Geçmişten Günümüze Ziraat Mühendisliği Eğitimi” konulu özel ders sunumu düzenleyip biniş töreni gerçekleştirdi.

 

Gerçekleştirilen törene Rektör Vekilimiz Prof. Dr. Tekin Şahin, Ziraat Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Çetin Karademir, Veteriner Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Mürsel Küçük, Tarım ve Orman İl Müdürü Sayın Ergün Demirhan, Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Sayın Rıfat Gümüş ve Siirt İl Protokolü, çeşitli STK temsilcisi ve kurum müdürleri ile çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.

 

Programda Ziraat Fakültemizin Bahçe Bitkileri Bölümü 3. sınıf öğrencisi Abidin Emre Taş günün anlam ve önemini belirten açılış konuşmalarını yaptıktan sonra Bahçe Bitkileri Bölümü Öğretim Üyemiz Doç. Dr. Mine Pakyürek “Geçmişten Günümüze Ziraat Mühendisliği Eğitimi” konulu özel dersin sunumunu gerçekleştirdi.

 

Törende akademik ilerleme kaydeden ve aramıza yeni katılan öğretim üyelerimiz binişlerini giydiler. Tören öğrencilerimizin düzenlediği müzik dinletisi ve sonrasında verilen kokteyl ile sona erdi.

Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü
12 Ocak 2023